Фільтри для вентиляції та ступені їх очистки

Незамінною складовою будь-якої вентиляційної системи є  саме фільтри. Фільтр - пристрій, що призначений для очищення повітря від різноманітних забруднень, пилу тощо. Вентиляційна система забезпечує чисте повітря та сприятливий мікроклімат в приміщенні. Гофровані фільтри Україна, кишенькові фільтри, волокнисті фільтри, а також інші повітряні фільтри вирізняються різноманітними ступенями фільтрації, про які ми і поговоримо.

Європейська класифікація фільтрів для вентиляційних систем виділяє 3 основні групи:

- фільтри грубої очистки;

- фільтри тонкої очистки;

- фільтри особливо тонкої очистки.

Така класифікація базується на розмірі пилових частинок, що здатний вловити фільтр. Якщо говорити про фільтри грубої очистки, то вони здатні вловити забруднення розміром від 10 мкм. Частинки розміром від 1 мкм вловлють фільтри тонкої очистки, відповідно надтонке очищення здатне впоратись з дрібними частинками, розмір яких починається з 0,1 мкм.

В свою чергу кожна група фільтрів включає в себе різноманітні класи фільтрації, що залежать від ступеня ефективності. Зокрема, клас G (1-4) входить до першої групи фільтрації, що вловлює великі частинки бруду. Клас F (5-9) включений в другу групу фільтрації. Особливо тонке очищення позначається буквами EU та числами від 10 до 14.

Фільтри грубої очистки.

У цій групі різний рівень очищення забезпечується в першу чергу за рахунок фільтруючого матеріалу. Для фільтрів грубого очищення використовують металізовані сітки та синтетичні тканини. Сфера застосування фільтрів залежить від класу фільтрації. G1 використовується там, де є невисокі вимоги для очищення. G2-G3 підходять для стандартних вимог. Також такі фільтри використовують як перший етап в системах фільтрації, після них встановлюють фільтри тонкого очищення.

Фільтри тонкої очистки.

Такі фільтри виготовляються з склотканини, іноді мають спеціальне просочення. Ці фільтри необхідні для очищення повітря від неприємного запаху, парів токсичних речовин. Сфера застосування фільтрів тонкого очищення та ж сама, що і грубого очищення. Крім того, фільтри тонкого очищення дозволяють забезпечити більш високу очистку, боряться з відкладенням дрібнодисперсного пилу.


Фільтри надтонкої очистки.

Зазвичай такі фільтри виготовляються з клеєного скловолокна, клеєного сублімікронного паперу, а також можуть мати гідрофобне покриття. Ці фільтри використовуються у приміщеннях, де є підвищені вимоги до якості повітря. Зазвичай встановлюються в медичних приміщеннях, зокрема, операційні, лабораторії тощо. Крім того, фільтр надтонкого очищення ніколи не встановлюються в якості єдиного ступеня фільтрації, перед ним однозначно має встановлюватись фільтр грубої чи тонкої фільтрації.

Якщо Вам необхідно придбати фільтри, фільтраційні системи пропонуємо звернутись в компанію Технофільтр, що є лідером на цьому ринку вже понад 5 років. Гарантуємо, співпрацею Ви будете задоволені!